Papier tak wytrzymały, jak plastik? To teraz możliwe! – FORPA – Producent ekologicznych opakowań na żywność

Papier tak wytrzymały, jak plastik? To teraz możliwe!

Czy wiesz, że naukowcom udało się opracować alternatywę, która ma sprawić, że plastik odejdzie w zapomnienie? Tak! Teraz to możliwe! Papier dziś może mieć bardzo podobne właściwości do plastiku. Wytrzymałość, nieprzemakalność… Kiedyś stanie się to normalnością. Dziś zdradzimy Ci dlaczego.

Papier jest przyszłością

Nie od dziś wiadomo, że plastik jest tworzywem sztucznym, które rozkłada się wiele, wiele lat. Przez to jest w głównej mierze odpowiedzialny za zanieczyszczenie naszego środowiska. W otoczeniu jest on wszechobecny. Czy musi tak być jednak zawsze? Okazuje się, że nie.

Naukowcom z Uniwersytetu Tokijskiego udało się sprawić, że papier jest odporny między innymi na wilgoć, a także swoją wytrzymałością dorównuje plastikowi. Wszystko to dzięki specjalnej powłoki, która po pierwsze jest ekologiczna, a po drugie można nią z łatwością pokryć papierową powierzchnię. Ponadto tworzy się w reakcji warstwa z dwutlenku tytanu, która zapobiega przyleganie do opakowania zabrudzeń oraz bakterii. Dodatkowo ogromną zaletą tego materiału jest to, że jest on w 100% biodegradowalny, który szybko rozkłada się na składniki, takie jak węgiel, woda czy krzem.

Pakowanie w papier jako alternatywa dla plastiku

Co oznacza odkrycie naukowców z Uniwersytetu Tokijskiego? Już wkrótce wszystko będziemy mogli zapakować w papier, dzięki czemu przestaniemy się otaczać plastikiem. To pozwoli nam wykorzystać potencjał eko opakowań. Już wkrótce może stać się to powszechną praktyką. Nie musisz na to czekać! Już teraz czerp korzyści z ekologicznego podejścia do życia i swojego biznesu. Wystarczą małe kroki, które możesz wykonać już dziś.

Wykorzystaj ekologiczne opakowania

Jeżeli prowadzisz działalność w branży gastronomicznej, doskonałym krokiem w stronę ekologicznego podejścia będzie zmiana opakowań. Ogranicz plastik do minimum. Zarówno kubki, jak i wszelkiego rodzaju opakowania na wynos czy talerze możesz zastąpić papierowymi odpowiednikami. Sprawdzą się one równie dobrze, jak te wykonane z plastiku.

To nie wszystko! W naszej ofercie znajdziesz także różnorodne inne opakowania, począwszy od tych przeznaczonych dla hurtowni, sieci restauracji czy związanej z pakowaniem owoców i warzyw – chętnie zaopatrujemy naszych klientów w tacki na owoce i warzywa, opakowania na żywność czy opakowania na wynos. Są one w pełni ekologiczne, co oznacza, że są bezpieczne dla środowiska. Zarówno jego wytworzenie, jak i utylizacja ma negatywnego wpływu na otoczenie. Zaletą naszych opakowań jest także możliwość różnorodnego nadruku, który wyróżni je spośród innych i sprawi, że Twoja firma nie tylko przyciągnie nowych klientów, ale także zapadnie w pamięci.

W chwili, gdy plastik staje się coraz większym zagrożeniem dla środowiska, to od nas zależy to, jak zagospodarujemy nasze otoczenie. Jeżeli zdecydujesz się na zmianę dotychczasowych nawyków i przeniesiesz to także na swój biznes, wpłynie to nie tylko na Twoje pozytywne nastawienie, ale także życie ze świadomością, że nie przyczyniasz się negatywnie do losu planety. Pamiętaj, że leży on w naszych rękach.