Ekologiczne opakowanie, czyli jakie? – FORPA – Producent ekologicznych opakowań na żywność

Ekologiczne opakowanie, czyli jakie?

Opakowanie ekologiczne to takie, które jest bezpieczne dla środowiska. Sięgając po dane opakowanie, nie tylko musimy myśleć w jaki sposób zostało wyprodukowane, ale również co się z nim stanie po wyrzuceniu do śmieci. 

Ważne jest, aby samo wytworzenie takiego opakowania, użycie i utylizacja nie wpływały negatywnie na środowisko. 

Wiesz, że zrównoważony rozwój opakowań z kartonu jest poparty badaniami?

Udowodniono, że wskaźnik obciążenia środowiska jest dużo niższy niż takiego wykonanego z tworzywa sztucznego. 

Jak to wygląda w przypadku liczb?

Jeśli zapakujesz 0,5 kg pomidorów w kartonowe pudełko zamiast z plastiku, zmniejszysz szkody dla środowiska nawet 3 krotnie!

Masz wpływ na to jakich opakowań używasz? Rób to świadomie i odpowiedzialnie. Przyszłe pokolenia będą za to wdzięczne. 

Jakie opakowania najlepiej wybrać?

Dzięki temu, że opakowania papierowe wykonywane są de facto z drewna – są neutralne pod względem CO2. Co najważniejsze, papier czy tekturę można recyklingować w łatwy sposób i używać nawet kilkukrotnie. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że papierowe produkty do pakowania są przyjazne środowisku.  

Karton jest jednym z najbardziej zrównoważonych materiałów opakowaniowych.
Lasy ponownie absorbują CO2, który opakowania uwalniają na końcu swojego cyklu życia. 

Poziom recyklingu kartonu i tektury wynosi w Europie ponad 80%. 

Wiesz, że karton można produkować nie tylko z drzew?

Jeśli się martwisz tym, że w wyniku produkcji kartonu cierpią drzewa, to musisz wiedzieć, że papier można czerpać również z innych roślin. Jedną z nich jest trawa.

Wiesz, że wybierając papier zyskujesz nowych klientów?

Opakowania z kartonu pozwalają na kontakt z naturą, szczególnie używając papieru niebielonego. W połączeniu z nowoczesnym designem powstają przekonujące i przyjazne dla środowiska opakowania gotowe żeby znaleźć swoje miejsce na sklepowych półkach. 

Wiesz, że produkujemy opakowania. Zajmujemy się całym procesem – od zaprojektowania opakowania dla indywidualnych potrzeb klienta po transport. 

Oferujemy zadruk naszych opakowań według pomysłów klienta lub wspieramy projektem wykonanym w naszym studium graficznym.

Dla kogo opakowania z papieru?

Produkujemy opakowania z kartonu dla hurtowni, ale również dysponujemy opakowaniami z możliwością zadruku dla restauracji czy branży związanej z pakowaniem owoców i warzyw – chętnie zaopatrujemy naszych klientów w tacki na owoce i warzywa, opakowania na żywność czy opakowania na wynos.